Browsing the Aktuální články na Téma: Revoluce v léčbě bylinami category...


Samoléčba - skutečná léčba

Samoléčba - skutečná léčba

Nedělejte na sobě pokusy s léčbou. Mohou být nezvratné. Systém pokus – omyl neprovozujte, tělo sice vydrží dost, když je zdravé, ale nemocné …! Podlomené zdraví neriskujte nevhodnou sebe-léčbou.

Nechoďte na reklamované přístroje, o nichž nic nevíte.

Jste-li nemocní, neztrácejte čas, drahocenný někdy, protože nemoc běží, nemoc sílí, nemoc se rozvíjí, tělo slábne. Netipujte si, co a jak a čím léčit, -leda byste se trefili a tipli si dobře- , ale to nehrozí!!!

Tags:Jestliže je tělo vystaveno stresu, spotřebovává více energie a to vede k únavě, která může skončit vyčerpáním.

Adaptogeny stimulují a eliminují stres v tělesných soustavách a takto zabraňuji únavě.

Tags:Zrak je ovládán nervovou soustavou. Faktory, jimiž jsou ovlivňovány negativně nervy, přenášejí pak poruchy samozřejmě i na kvalitu zraku.

Adaptogeny působí jako antioxidanty a tak podporují dobrý zdravotní stav nervové soustavy a tím i zraku. Hlavní orgán, který se spojuje se zrakem, jsou játra. Adaptogeny prospěšné játrům mají hepatoprotektivní účinky.

Čaje sestaveny k uvedeným účelům (typu supragemmosubstans), tinktury, supragemmoextrakty a další jsou sestaveny nejen ze speciálních rostlinných druhů, ale také z gemmoterapeutických pupenů, kůry, plodů, semen či meristémů (jsou buněčná pletiva různých typů, před zárodečný vývoj je skryt již v určené formaci).

Ony léčí zraková postižení: zelený a šedý zákal, degeneraci oční makuly, skvrny na rohovce, na oční sítnici, krátkozrakost, dalekozrakost, poruchy barvocitu, aj. oční onemocnění.

Příklad léčby:

Jeden úspěšný čaj, který dokázal zastavit téměř trvalé oslepnutí, byl použit u jedné pacientky. Její věk byl 32 let, zrak se jí ztrácel a slábnul. Viděla jen kontury a rozmazané stíny předmětů. Po velmi krátké době užívání - pití čaje (asi 6 měsíců) nastal téměř zázračný zvrat, zhoršování zraku se zastavilo a postupně se zrak vrátil na normální kvalitu. Pacientka šla na kontrolu ke své oční lékařce, která nemohla uvěřit, že se vidění zcela obnovilo, ale že navíc neshledala ani žádnou patologickou změnu. Je příkladem úžasného výsledku v specifické léčbě bylinami.

Tags: ,Různé poruchy, vykazující četné symptomy úzkosti:

deprese, nervozita, únava, svalové napětí, bolesti hlavy, potíže se soustředěním, nespavost, noční můry, pocení.

Do kategorie deprese lze zařadit:

těžkou depresivní poruchu, dystymii (lehčí poruchy nálady), bipolární afektivní (maniodeprese) poruchu.

Deprese ovlivňují kvalitu života. Tyto stavy jsou vyvolány řadou nemocí. Např. nechutenstvím, úzkosti, přejídáním, nespavostí, nedostatkem energie, únavou, bolesti ve svalech, pocity méněcennosti, poruchami až neschopnosti se soustředit, potížemi s rozhodováním, pocity beznaděje ad. Pokud se nám podaří dosáhnout duševní pohody, podaří se obvykle zlepšit i celkový zdravotní stav. Toto dokládají soudobé studie.

Spolu s duševními poruchami a fyzickými nemocemi se přidávají změny také v imunitním systému.

Tags: ,Jestliže je tělo vystaveno stresu, spotřebovává více energie a to vede k únavě, která může skončit vyčerpáním.

Adaptogeny stimulují a eliminují stres v tělesných soustavách a takto zabraňuji únavě.

Tags:Sestává z tělesných částí:

ústní dutina, jícen, žaludek, játra, slinivka břišní, tenké střevo, tlusté střevo, konečník.

Trávení bývá často ovlivňováno stresem. Adaptogeny působí proti vzniku břišního tuku. Regulují metabolismus a tělesnou hmotnost, omezují vznik žaludečních vředů, stimulují trávicí funkce, zabraňují vzniku rakoviny uvedených orgánů.

To vše platí při pravidelném pití čajů.

Tags:Čili muskuloskeletální systém. Zahrnuje svalstvo a kostru, včetně kloubů, vazů, šlach a meziobratlových plotének.

Bylinné čaje jsou prospěšné, když obsahují adaptogeny. Častokráte vykazují proti artritické a anabolické (budování svalů) účinky. Regulují hladinu kortizolu, čímž brzdí postupný úbytek minerálů v kostech (kostní demineralizaci, vedoucí k osteoporóze). Léčí muskuloskeletální potíže, jako je fibromyalgie (bolesti mimo kloubového revmatismu), svalové bolesti zad, krku, bolesti při zraněních a po chirurgických zákrocích.

Tags: ,Stárnutí je trvalý proces, jemuž naše těla podléhají za všech okolností. Během stárnutí dochází k úpadku většiny fyziologických funkcí, včetně buněčné imunity. Když tělo stárne, ubývá adaptivní kapacita, která je nezbytná pro zachování homeostáze ve stresových podmínkách. Jakmile už není možné zachovat homeostázi, ochabuje fyzický, emocionální i duševní zdravotní stav.

Adaptogeny mají schopnost zpomalovat proces biologického stárnutí tak, že omezí vlivy a faktory, které jsou příčinou fyziologického stárnutí.

Problém je v tom, že hladina kortizolu na rozdíl od jiných hormonů (jako např. testosteronu či DHEA dehydroepiandrosteron) s věkem neklesá. Mnoho nemocí, které souvisejí s věkem, vzniká kombinací účinků daných zvyšující se hladinou kortizolu v těle a snižující se hladinou hormonu DHEA (je vyměšovaný vnitřní kůrou nadledvin a má vliv na sexualitu a libido).

Stárnutí nastává proto, že dochází k akumulaci škodlivin v těle, k opotřebování těla, nastávají anabolické a katabolické aktivity, roste zánětlivost, přidává se oxidační poškození. Buňky se nedostatečně očisťují či nahrazují novými. V průběhu let narůstá každodenní opotřebení organismu, zvyšuje se allostatické zatížení a slábne adaptivní energie, která by to zvrátila. Opotřebování těla nastává i v důsledku probíhajícího chronickému stresu, jsme-li dlouhodobě vystavení jakýmkoliv z mnoha druhů stresorům. Existuje ještě inflamační (povrchové prostřednictvím zánětů) stárnutí a katabolické (rozkládající bílkoviny, tedy i svalovou hmotu) stárnutí, kde oba typy jsou destruktivní a je nutné je zastavit. Protože jinak se při stárnutí ztrácí svalová hmota a přibývá tuk (dochází k omezení pohyblivosti, velké námaze při běžných úkonech jako je obout se atd.).

Inflamace – je jev, jak tělo během času zvládá záněty. Zánětlivost se během roků, když stárneme, zvyšuje. To si uvědomují lékaři a vědci. Jsme přímo svědky epidemie zánětlivých onemocnění, nemocí srdce, Alzheimerovy choroby, cukrovky, artritidy, aterosklerózy a rakovin.

Oxidační stres – je podstatný jev, který zatěžuje tělo vlivem zvyšující se produkce volných radikálů v něm. Reaktivní radikály kyslíku a dusíku ROS-RNS mohou buňkám způsobit vážné poškození. Zvýšený počet volných radikálů bývá vyvolán stresem či některým onemocněním. Za normálních podmínek zvládá tělo volné radikály poměrně snadno.

Dříve se považovaly procesy buněčné oxidace a stárnutí za nevratné, chybně. Ale není tomu naštěstí tak. Vědci zjistili, že proces stárnutí lze zpomalit, zastavit a dokonce vrátit zpět (ke zdraví)!

Tags: ,Adaptogeny slouží k posílení výkonnosti ve sportu. Ruský výzkum některých adaptogenů ukázal, že jisté rostliny obsahují kreatin fosfát. To je látka: mající vysokou rezervu energie pro svaly a mozek. Zvyšuje též významně produkci hladiny adenosintrifosfátů ATP ve svalech. Jeho vznik podporují mastné kyseliny ve svalech. Tělo využívá ATP jako zdroj energie.

Adaptogeny zvětšují sílu svalů a množství svalové hmoty tak, že ovlivňují množství kyslíku, jež je nezbytný pro dlouhodobější fyzickou námahu. Zvýšenou energetickou úroveň jedince pomáhá vytvořit zvýšený přísun kyslíku do mozku a do svalů. Mají anabolický účinek. Přispívají k tvorbě i k regeneraci svalstva a tkání, k tvorbě svalové hmoty a svalové síly.

Špičkoví sportovci jsou vystaveni větší zátěží, a proto jsou adaptogeny pro ně nezbytné. Adaptogeny užívají i mnozí sportovci, kteří se účastnili olympijských her. Nejsou zakázány žádnou mezinárodní sportovní organizaci. Naopak se pro konkrétní sportovce sestavují čaje na míru právě z jistých adaptogenů.

Tags: ,Nová soudobá metoda přináší naprostou revoluci v přírodním léčení bylinami. Je převratná v tom, že používá rostlinná antibiotika. Tato přírodní antibiotika jsou největší tajné zbraně rostlin.

Novodobé studie a výzkumy obsahují pozoruhodné popisy vlastností bylin, přírodnin a jejich adaptogenů.

Píšou o omlazujících bylinách, o rostlinách nesmrtelnosti, o bioenergetických posilovačích tělesných drah a čaker v biopoli člověka. Hovoří o živočišné energii čchi, která energizuje schopnost organismu adaptovat se na stresové a zátěžové podmínky, o čchi, která podporuje normální tělesné funkce, obnovuje tělesnou rovnováhu! Zvyšuje a násobí odolnost organizmu vůči stresujícím vlivům fyzikálního, chemického, biologického, emocionálního, enviromentálního, karcinogenního, mutagenního, autoimunitního původu.

Světové klinické studie tradiční čínské medicíny staré cca 7000 let prokázaly, že má mimořádné vlastnosti i dnes a využitelnost v moderních klinických léčbách, o čemž máme informace z různých lékařských testů.

Tags: