Fibromyalgie, Fibromyozitida

Trichinella

Trichinella

Je rozšířená bolest, která se neprojevuje pouze v kloubech, ale v mnoha svalech měkkých tkání. Souvisí se záněty. Lékař to může označit jako fibromyozitidu nebo fibromyalgii.

Aby mohly bakterie putovat po celém těle, spojují se s parazity. Například se spojí s drobnými hlísticemi, se kterými se lehce „svezou“ daleko do hlubin těla.

Nejčastějším původcem zmíněných obtíží je trichinella spiralis, ale může jím být i larva askaris (škrkavkovité), anebo měchovec (psí, liščí, kočičí, lidský).

Tito parazité hostí bakterie, převážně streptokoky, stafylokoky, ale také ty, jež náleží do druhu clostridium a campylobakter (z potravin). S největší pravděpodobností nám bolesti způsobují právě bakterie.

Zničením všech škodlivých bakterií můžeme dosáhnout bezbolestného stavu na hodinu. Když však nejprve zničíme, zahubíme parazity (trichinelly, měchovce, aj.) a poté bakterie, můžete se bolesti zbavit na několik hodin. Nejúčinnější je zničit parazity a bakterie současně. U každého člena rodiny, domácnosti (kteří jsou také nakažení – všichni těmito malými organismy), můžeme se nemoci a bolesti zbavit na stálo. Je nutno uvažovat také domácí mazlíčky a ostatní zvířata (farmy…), nedávat si ruce do úst a dodržovat základní hygienické způsoby.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Tags: